Vissza a címlapra!

Az SZTE Médiatudományi Tanszékének online magazinja



Talpai Attila Gábor

Újjáalakult az Egyetemi Tanács
Nagyszabású tervekről szólt a rektor a sajtótájékoztatón



Az Egyetemi Tanács hétfői újjáalakulása után a rektor és a négy rektorhelyettes tartott sajtótájékoztatót az egyetemet és a hallgatókat érintő közeli és távlati terveikről, tennivalóikról.

- Csak tíz percig beszélek, utána önök kérdezhetnek! – nyugtatta meg a sajtó képviselőit dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora, aki azonban tízperces beszédével az újságírók legtöbb kérdését meg is válaszolta. Az Egyetemi Tanács hétfői alakuló ülésén tizenegy napirendi pont szerepelt. Ebből az első a tanács tagjainak ünnepélyes eskütétele volt, amely után a testület visszavonulva vitatta meg a többit.

A tíz pontból az elsővel rögtön javaslatot tettek egy egyelőre „Műszaki és Anyagtudományi Intézetnek” nevezett szervezet megalapítására. Az intézmény célja többek között a régió számára is fontos műszaki képzés profiljának a munkaerőpiac igényeihez igazítása, valamint hogy a TTK-n, a GTK-n, illetve a mérnökképző karokon meglévő erőforrásokat összefogva az egyetem számára hosszabb távon új finanszírozási csatornákat nyisson meg.

Dr. Dékány Imre, a tudományos és nemzetközi kacsolatokért felelős, dr. Pukánszky Béla oktatási, dr. Rácz Béla stratégiai, továbbá az egyetem történetében először dr. Badó Attila által betöltött hallgatói és közkapcsolati rektorhelyettes ismertette vezetői koncepcióját.

Módosították a Szervezeti és Működési Szabályzatot, ami a rektori szervezet felépítését érinti, és bevezették a prorektori posztot is, amit az egyetem mindenkori előző rektora tölt majd be. A grémium elfogadta a félév munkatervét, amely szerint decemberig három ülést tartanak, amelyek témája az Ady-téri épület, valamint az ÁJTK és az ÁOK lesz. A testület döntést hozott a kitüntetésekről és előléptetésekről is. A rektor ezután az egyetem fontosabb szerződéseit vette számba, ennek során kiemelte a város és az egyetem jó kapcsolatát. Megemlítette többek között, hogy a GTK helygondjait igyekeznek tovább enyhíteni, a Honvéd téri épületben ugyanis három újabb lakást kap meg a kar.

A jövőben a hallgatókat leginkább a hallgatói chipkártyák kiadása érinti majd. A kormányzati program keretében kiépített elfogadóhelyek tesztelését jövőre kezdik meg egyes kollégiumokban és boltokban. A tervvel kapcsolatban dr. Badó Attila rektorhelyettes kifejtette, hogy azt úgy akarják végrehajtani, hogy a régi diákigazolványokat lehetőleg ne kelljen lecserélni. A két leggrandiózusabb terv azonban alighanem az úgynevezett „intelligens ház”, egy a hallgatóknak és vendégprofesszoroknak épülő szálláshely építése valamint az „Y-területként” ismert térség beépítése. Az előbbi projekt 2004. márciusával, az utóbbi pedig 2005-re lépne a megvalósítási fázisba.



 

2003. szeptember 23.