Az SZTE Médiatudományi Tanszékének online magazinja


Mit szólsz a svéd külügyminiszter
meggyilkolásához?



Ujvári Ferenc ( IV.évfolyam-kommunikáció)

Emberileg roppant felháborítónak tartom, sőt, Svédország szerepéből és helyzetéből kiindulva érthetetlennek is. Ugyanis ez az ország a klasszikus értelemben vett jóléti demokráciák egyike, fejlett belpolitikai kultúrával.
Tehát semmiképpen sem hasonlítható ez az eset pl. Zoran Djindjics halálához. Bár először, amikor meghallottam a hírt, Olaf Palme svéd miniszterelnök 1986-os meggyilkolása jutott eszembe, akinek a merénylőjét azóta sem találták meg. Nehéz megérteni az esetet, hiszen addig betöltött szerepükön mit sem változtatott az EU-ba történő belépés.Nem hiszem, hogy az euróval összefüggésbe hozható az eset.

 



Halász Béla (I.évfolyam-programtervező matematikus)

Nem nagyon követem figyelemmmel a napi politikát, de persze hallottam róla.Szerintem összefüggésbe hozható az eurós szavazással, mert azt sokan demokráciaellenes cselekménynek tartották.Úgy tudom, állítólag elfogták a gyilkosát, de a külügyük tagadta a hírt. Nem fogják elkapni, de mindenképpen találnak bűnbakot, ez már csak így szokott lenni.

 

 

 

 

 

Zvara Renáta (V.évfolyam-jogász)

Annyit tudok az ügyről, hogy ő volt az euró bevezetésének a nagy élharcosa. Talán összefüggésbe hozható ezzel a gyilkosság. Bár nem hiszem, hogy a függetlenség feladásával járna a dolog, hiszen Svédország már 1995 óta az Európai Unió tagja. Elég felkészülési ideje volt és van arra, hogy gazdaság- és pénzpolitikáját 2006-ra az új európai pénzhez igazítsa.

 

 

 

 

Szűcs Judit (I.évfolyam-közgazdász)

Biztos vagyok benne, hogy az euró miatt gyilkolták meg a külügyminiszter asszonyt. Nem vagyok nagyon otthon a külpolitikai eseményekben, de ez még nekem is szokatlan hír volt. Svédországban nem gyakoriak a politikai gyilkosságok, ezért különös ez az eset. Ugyanakkor szerintem az új pénz bevezetése nem jelentheti a függetlenség feladását Svédország számára.


 

2003. szeptember 22.