Az SZTE Médiatudományi Tanszékének online magazinja




Mit gondolsz az iraki válságról?



Habony Csaba (angol IV.)

Nem tudom, hogy lesz-e háború. Úgy gondolom, hogy Amerika önhatalmúlag dönt, de közben úgy tesz, mintha figyelembe venné az ENSZ határozatait. Ráadásul semmi retorzió nem éri azért, hogy figyelmen kívül hagyja a Biztonsági Tanács határozatát. Ezt azért teheti meg, mert gazdasági nagyhatalom. Viszont szerintem az Egyesült Államok lépne fel elsőként, ha más szituációban valaki úgymond így megsérti az ENSZ tekintélyét. Örülnék neki, ha Magyarország részvétele a háborúban csak arra korlátozódna, hogy átengedi a repülőterét az amerikai csapatoknak.




Dékány Anikó (vegyész - fizikus I.)

Nem nagyon tudok hozzászólni a kérdéshez, mert kevés hír jut el hozzám. Baráti körben pedig nem téma az Irak elleni háború. Mindazonáltal nem örülnék, ha Magyarország részt venne a háborúban, szerintem ehhez nem elég felkészült az ország.







Bodac Péter (kommunikáció I - szociológia II.)

Az USA agresszorként viselkedik. Nem hinném, hogy a terrorizmus elleni küzdelme teljesedne ki az Irak elleni háborúban - másfél év alatt is csak kuszán sikerült meghatározniuk, hogy mit értenek terrorizmus alatt egyáltalán. Úgy vélem, hogy inkább gazdasági és kulturális érdekei vannak. Emellett Izrael fő szövetségese Amerika, talán ők veszélyeztetve érzik magukat az iszlám miatt, és ezért szükséges Bush szerint a beavatkozás. Úgy vélem, Anglia azért áll az Egyesült Államok mellett, mert valamilyen szinten frusztráltnak érzi magát a világháborúk miatt, Németország pedig ugyanezen okból kordában tartja magát. Az Egyesült Államokat támogató Irakkal kapcsolatos állásfoglalás, amit Medgyessy Péter miniszterelnök is aláírt, sokak szemében szálka, én sem értek teljesen egyet vele, de túl lehet rajta lépni. Szerintem az Unióval való konfrontálódás elkerülése a legfontosabb.


 

2003. február 9.